Emzirmenin Önemi: Anne sütü çok önemli ve bebeğiniz için en iyi besin kaynağıdır. Bebeğe faydası olduğu gibi annenin sağlığı açısından da emzirmenin birçok yararı bulunmaktadır; – Anne sütü hazırdır, temizdir, uygun sıcaklıktadır. Nike Air Max 2017 Goedkoop – Sindirimi kolaydır ve her bebeğin kendisine özeldir. – Egzema, çocukluk çağı obezitesi gibi birçok hastalık riskini azaltıcı ve koruyucu etki gösterir. – Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirir ve bu yolla bebeğinizi enfeksiyonlara karşı korur. asics outlet – Anne ile bebek arasında sevgi bağının kurulmasını ve gelişmesini sağlar. – Annenin sağlığı açısından da emzirmenin birçok yararı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları annenin doğumda aldığı kilolardan hızla kurtulmasını sağlaması, rahmin hızla doğum öncesi boyutuna dönmesini sağlaması ve doğum sonrası kanamanın düzenlenmesini sağlamasıdır.

Lukapu

Çocukluk Çağının Uyku Problemleri: Yeterli uykunun alınamaması çocuğunuzda konsantrasyon bozukluklarına, el becerilerinde düşmeye, sinirlilik haline neden olabilir, okul başarısını etkileyebilir. asics gel kayano 21 damskie Ayrıca obeziteye, kazalara eğilime, hatta depresyona da yol açabilir. Bu nedenle uyku önemli bir sağlık konusudur. Maglie Detroit Pistons İyi bir uyku için gerekli koşullar; – Bebeğinizi mutlaka sırt üstü yatırınız. Ancak bebeğin uyanık olduğu ve yakın takip edilebileceği zamanlarda sırt üstü yatmasına izin verilmelidir. Böylelikle sırt üstü yatmaktan kaynaklanan kafa arkasında düzlük olması da önlenmiş olur. – Yattığı düzeyin sert olması, çarşafın kolay toplanamayacak şekilde gergin olması önemlidir; araba koltukları veya bebek sandalyeleri rutin uyku için önerilmez. – Bebek, ebevynlerle aynı odada yatabilir ama aynı yatakta yatmamalıdır. – Yatarken emzik önerilebilir. – Bebeğin başı aşırı sıcak olacak şekilde örtülmemelidir. Yattığı ortam çok sıcak olmamalıdır. – Çocuk için belli bir yatış zamanı ve rutini koyulmalıdır; okul zamanı ve diğer günlerde bu rutinler değişmemelidir. – Çocuğun odası sessiz ve karanlık veya loş olmalı, oda ısısı iyi ayarlanmalıdır. – Uykudan önceki saat “sessiz” saat olmalı, uyarıcı aktiviteler (TV, bilgisayar, cep telefonu gibi) kısıtlanmalıdır. Çocuğun odasında televizyon olmamalıdır – Hafif bir yiyecek (süt gibi) verilmeli, çocuk yatağa aç gönderilmemelidir (ancak yatmadan önceki 1-2 saat içinde ağır yemek yemek uyku kalitesini düşürür). fjällräven kånken pas cher – Yatmadan birkaç saat öncesinden itibaren kafeinli gıdalar kesilmelidir. – Çocuk mümkünse her gün ev dışında biraz zaman geçirmeli, hareket etmeli veya egzersiz yapmalıdır. – Çocuğunuz ceza amacı ile odasına gönderilmemelidir, yattığı yer çocuğa güven vermelidir.

Lukapu

Çocuklarda Ateş: Ateş; çocuğunuzda halsizlik, terleme, mızmızlık, iştahsızlık yapar. Bu da anne ve babada kaygı, korku ve sıkıntıya neden olur. Halbuki ateş nadiren ciddi bir olayın işaretidir. Nike Air Max Baratas Ateşe en sık neden olan hastalık, kendi kendine geçecek olan viral enfeksiyonlardır. Ciddi enfeksiyona bağlı ateşi olan çocukların çoğunda ateş 39 derece veya üstündedir ve kalp hızları artmıştır. Asics Gel Quantum 360 Dames Ateşin derecesi her zaman hastalığın şiddeti ile orantılı değildir. Ateş düşürücülerin kullanılmasında en önemli nedenlerden biri doktorların, hemşirelerin ve ailelerin ateş fobisidir. Ateşi düşürülmeyen çocuğun febril konvülzyon (ateşli havale) geçireceği korkusu vardır. Ateş düşürücülerin febril konvülzyonunun tekrarını önlediğine dair bilimsel kanıt yoktur. Bazı hekimler ateşi önlemek için aşı öncesi ateş düşürücü önermektedirler, bunun da ispatlanmış bilimsel nedeni olmadığı gibi, aşıya karşı oluşacak bağışıklık reaksiyonunu azaltabileceğini gösteren bir çalışma bulunmaktadır. Air Max Pas Cher Ateşi olan bir çocukta ateş düşürücülerin kullanılma nedeni ateşin “normal” düzeylere indirilmesinden çok çocuğu rahatlatmak için olmalıdır. Vücut ısısını düşürmek için alkol içeren maddeler kullanılmamalıdır. Çocuklukta en sık kullanılan ateş düşürücülerin başında ise asetaminofen gelir.

Lukapu

Sizlere miniklerimiz için ufak bilgiler vermeye çalıştık.