Eskiden de kullanıyorduk bu işareti ancak sosyal meydanın hayatımızın vazgeçilmezi olmasa başlamasıyla, alışkanlık haline geldi kendisi. Çoğu zaman duygularımızı yazarak değil, işaretlerle dile getiriyoruz. Yapılan bir araştırma sonucunda “Emojileri kullanmak sizi sosyal medyada daha popüler yapmanın yanı sıra, daha sevecen gösterir” diyor. Gerçekten de bazı işaretler var ki, karşımızdakinin mutlu olduğunu anlıyoruz kullandığı zaman. Lukapu Mesela bakın emoji kullanmak neler sağlıyormuş; Daha popüler yapıyor Cambride Üniversitesi’nde 31 milyon tweet ve yarım milyon Facebook postuna bakınca ortaya çıkmış ki, emojiler bizi sosyal medyada daha popüler yapıyor.

  • Adidas Ultra Boost Donna
  • Tabii ki hepsi değil. De\’Anthony Thomas – Oregon Ducks Pozitif emojiler sağlıyor bunu. Herschel Walker Jerseys Hatta daha çok takipçisi olanların daha fazla emoji kullandıkları da tespit edilmiş. Mutlu ediyor Sanki karşımızdaki gerçekten gülüyor hissi uyandırıyor… Yani eğer takipçilerinizle yüz yüze görüşemiyorsanız, kullandığınız emojiler sizi onlarla daha da yakınlaştırıyor.

  • NIKE AIR JORDAN 1 RETRO
  • Bilim adamlarına göre, online bir platformda gördüğümüz bir smiley ile, gerçekten güldüğünü gördüğümüz bir kişi, beynimizin aynı bölümü harekete geçiyor. Bu arada : -) yerine ( – : yapmanın aynı etkiyi yaratmadığı da ortaya çıkmış. İş yazışmalarında da kullanın Belki de iş yazışmalarında emoji kullanmanın doğru olduğu söylenmiştir size daha önce. Ya da siz öyle düşünüyorsunzdur. Aslında durum hiç de öyle değil. Scarpe Nike Bazı iş kollarında olabilir ancak yavaş yavaş iş yazışmalarında da emojiler yayılmaya başladı… Missouri-St. Louis Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, emoji kullanmanın karşıdakini daha çok etkilediği ortaya çıkmış.

  • ADIDAS ULTRA BOOST 2017
  • Negatif etkiyi ortadan kaldırıyor Bir eleştiri gelse bile, eğer sonunda bir 🙂 varsa, okuyanların çok kötü etkilemedikleri de ortaya çıkmış. Örneğin birine hatasını yazıp düzeltmesin rica ettiğinizde eğer 🙂 kullanırsanız hem karşınızdaki kişi üzülmüyor hem de hatasını telafi etmek için daha çok özen gösteriyor. Ortama mutluluk getiriyor İşyerinde huzuru bile etkilediklerine inanabiliyor musunuz? Aslında bunun nedeni çok basit.. adidas nmd damskie Örneğin “Toplantıya gelemedim. Adidas 2017 Goedkoop Lütfen neler konuşulduğu hakkında bana özet geçer misin” yazan mı yoksa “Toplantıya gelemedim. Lütfen neler konuşulduğu hakkında bana özet geçer misin? :)” yazan e-posta mı sizi daha çok etkiler. Çalışanların işleri birbirlerinden “gülümseyerek” rica ederlerse, o işyerindeki ortamın da daha mutlu olduğunu anlamak güç değil. Siz de emojiyi kullanıyor musunuz? En çok hangisini tercih ediyorsunuz? Bu arada sosyal medyaya yüklediğiniz fotoğrafları nerede saklıyorsunuz? Biliyorsunuz ki tek bir yanlış “tık” ile tüm fotoğraflarınız silinebilir.