Fotokitap tasarlamak sanılandan çok daha kolay. Çocuğunuzun doğum fotoğrafları, sevgiliye hediye, aile fotoğraflarınız, en sevdiğiniz tariflerden bir yemek kitabı, yıllık… Bunları yapmak kısa bir zamanınızı alıyor. Zaten öyle eğlenceli ki, zamanın nasıl geçtiğini de anlamıyor insan.

Her ne kadar tüm temalar hazır olsa da, ki tema seçmeden de ilerleyebilirsiniz, iş yine sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Önerimiz, önce nasıl bir fotokitap hazırlamak istediğinize karar vermeniz. Sonrası gerçekten hızlı ilerliyor.

Her şey online

Öncelikle hatırlatalım. Bir Lukapu sahibi olmak için, program indirmenize gerek yok. Her şey online olup bitiyor! O sırada bir işiniz mi çıktı, kaydedip dilediğiniz zaman yeniden devam edebiliyorsunuz. Lukapu fotokitabınızı Windows, iOS dahil tüm işletim sistemlerinde hazırlayabilirsiniz.

Lukapu fotokitap tasarlamak için…

Lukapu ürünlerini inceleyin

www.test.lukapu.com’a girin. Hemen ardından Ürünleri İncele’ye tıklayın. Karşınıza fotokitaplar ve takvimler çıkacak. Bir sonraki adresiniz: Fotokitap Temaları’nı İncele. Tema seçmeden de devam edebilirsiniz. Konsepte zaten karar verdiğiniz için bu bölümde seçiminiz kolay olacak. Yine de aklınıza soru işareti kalmaması için tüm fotokitap temalarına bakmanızı tavsiye ederiz.
Lukapu


 

Lukapu

Üye olmadan da devam edebilirsiniz

Tema tamamsa, tıklayın. Şimdi, proje adınızı ve hangi ürünü tasarlamak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bu aşamanın ardından devam ettiğinizde, şifreniz, eğer üye değilseniz de üye olmanız için bilgileriniz istenecek. Dilerseniz “Kayıt Olmadan Devam Et” ile ilerleyip, bu işlemi sona bırakabilirsiniz.
Lukapu
Lukapu

Sıra fotoğraf yüklemede

Ve artık tasarlamaya başlayabilirsiniz. Şimdi fotokitap içi ayırdığınız fotoğrafları yüklemeniz gerekiyor. Bilgisayarınızdaki dosyayı seçmek için “Fotoğraf Seç” butonuna tıklamalısınız. Fotoğraflar bilgisayarda değilse, Facebook, Instagram, Flickr, Picasa, Smugmug, Photobucket hesaplarınıza bağlanabilir, istediğiniz fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

Lukapu
Lukapu

İstediğiniz değişikliği yapabilirsiniz

Şimdi iki seçeneğiniz var. Fotoğrafları albüme yüklemesi için her şeyi sisteme bırakabilirsiniz ya da siz tek tek yerleştirebilirsiniz. Diyelim ki sisteme bıraktınız… Şunu bilmelisiniz ki, siz sonradan her türlü değişikliği yapabiliyorsunuz. Bu nedenle içiniz rahat olsun.

• Sayfadaki ikonları kaldırabiliyor, hepsinin yerini değiştirebiliyor, büyütüp küçültebiliyorsunuz.
• Bir sayfa tasarımını beğenmediyseniz, fotoğraf sayısını değiştirebiliyorsunuz. En sevdiğiniz sayfayı kopyalayıp değiştirmek istediğiniz sayfaya yapıştırabilirsiniz.
• Seçtiğiniz temaya göre yazı alanları çıkacak. Fakat siz onlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Hazır olanları kaldırıp, uygun gördüğünüz yerlere yeni yazı alanları açabilirsiniz.

Lukapu
Lukapu
Fotoğraflarla oynayabilirsiniz

Tasarım sırasında önceki sayfalara bakabilir, kullandığınız fotoğrafları görebilirsiniz. Bu arada fotoğrafların karışmaması için, tasarıma ekledikçe silebilirsiniz. Böylece tekrar etme riskiniz ortadan kalmış olur.
Lukapu

Yeni fotoğraflar da eklenebiliyor

Yüklediğiniz fotoğraflar az mı geldi? O zaman yine ister bilgisayarınızdan isterseniz de sosyal medya hesaplarınızdan seçebilir, kitabınıza ekleyebilirsiniz.
Lukapu

Bir sorun olduğunda sistem uyarı veriyor

Fotoğraf çözünürlüğü baskıya uygun olmadığında, kenarlar taştığında, bir alana fotoğraf eklemeyi unuttuğunuzda sistemimiz size mutlaka ya o sırada ya da ödemeden hemen önce uyarı gönderecek. Bu konuda içiniz rahat olsun.
Lukapu
Lukapu

Kitabınız bittikten sonra tekrar tekrar ön izleme yapabilirsiniz. Artık eminseniz de devam ederek ödeme sayfasına gidebilirsiniz.
Lukapu
Lukapu
Gördüğünüz gibi Lukapu Fotokitap tasarlamak sandığınızdan daha kolay. Size önerimiz, daha sonra yeniden bastırabilmeniz için projenizi silmemeniz. Ödemeyi Kredi Kartı, Havale/EFT ya da PayPal ile yapabilir, taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Siz tasarladınız. Şimdi bizim görevimiz da fotokitabınızı size 7 işgünü içinde göndermek. Dilerseniz mağazamızdan teslim seçeneğini seçerek ofisimize gelebilir, bizimle bir kahve içebilirsiniz 🙂

Soru ve görüşleriniz için bizlere 0212 279 5060 numaralı telefondan ve destek@test.lukapu.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

www.test.lukapu.com