Yükleniyor
Yardım
Lukapu Nedir ?
Fiyat Listesi
Sözleşmeler
Bize Ulaşın
Kurumsal Bayi Başvurusu
Kurumsal Giriş

LUKAPU FOTOKİTAP YAZILIM SERVİSİ HİZMETLERİ KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Lukapu ve LukaBuka, Sanayi Mahallesi Oruç Sokak No:4 Kat:3 Kağıthane 34418 İstanbul adresinde Mukim Kiralamaca Bilişim Teknolojileri San ve Ticaret A.Ş’nin markasıdır.

 

Lukapu fotokitap yazılımının ve LukaBuka uygulamasının (bundan sonra yazılım olarak adlandırılacaktır) ve/veya Lukapu.com sitesi tarafından sunulan hizmetlerin (bundan sonra hizmet olarak adlandırılacaktır), lukapu tarafından sunulan ürünlerin kitap, takvim ve kişiye özel kartlar (bundan sonra ürün olarak adlandırılacaktır) kullanımı, yazılımı kullananlar ve/veya hizmetten yararlananlar (bundan sonra kullanıcı olarak adlandırılacaktır) ile Kiralamaca Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş (bundan sonra Kiralamaca A.Ş. olarak adlandırılacaktır)arasında akdedilen işbu sözleşme koşularına tabidir.

Kullanıcı yazılımı kullanmak ve/veya hizmetten yararlanmakla, Kiralamaca A.Ş. ile kullanıcı arasındaki ilişkinin esasları ve gizlilik politikası ile hizmet şartlarına ilişkin işbu sözleşme hükümlerini bütünüyle okuduğunu kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen kullanım şartları sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

Yazılımı kullanma ve/veya hizmetten yararlanma, kullanıcı tarafından aşağıda belirtilen kullanım şartlarının yerine getirilmesine bağlıdır.

1.Giriş

 • Kullanıcı, yazılımı kullanmak ve/veya hizmetten yararlanmakla aşağıda belirtilen şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız Lukapu.com sitesini ve/veya yazılımı kullanmayınız.
 • Kullanıcıya sunulan hizmete ilişkin genel bilgi ile kullanım şartlarını içeren web sayfası içeriği Kiralamaca A.Ş. tarafından kullanıcıya haber verilmeksizin her zaman değiştirilebilir. Kullanıcı, kullanıma devam ettiği sürece bu sayfada belirtilen kullanım şartları hakkında yapılan her türlü değişikliği kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu şartları kabulü, kullanıcı ile Kiralamaca A.Ş. arasında akdedilen bir sözleşme niteliğindedir. Kullanıcının yazılımı kullanma ve/veya hizmetten yararlanma hakkı, kullanım şartlarına uygun hareket ettiği sürece geçerli olacaktır.

2.Yazılım

 • Kullanıcı, yazılımı yüklemeden, kullanmadan veya kopyalamadan ya da üçüncü kişilerle paylaşmadan önce aşağıda belirtilen kullanım koşullarını okuduğunu kabul eder. Yazılımın aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeyenlerce yüklenmesi ve/veya kullanılması yasaktır.
 • Lukapu markasının sahibi Kiralamaca A.Ş. kullanıcıya işbu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde yazılımı yükleme ve kullanma yetkisi tanır.
 • Kullanıcı, ticari amaç gütmemek kaydıyla, yazılımı kopyalamakta ve başkaları ile paylaşmakta serbesttir.
 • Kullanıcı, Kiralamaca A.Ş’nin yazılı izni olmaksızın, yazılımı satamaz, kiralayamaz veya herhangi bir şekilde gelir elde etmek için kullanamaz.
 • Kullanıcının yazılıma ait kaynak kodlara ulaşması, yazılımın kaynak metni ve veri tabanı hakkında her türlü bilgiyi elde etmesi veya elde etmeye çalışması veya tersine mühendislik yapması yasaktır.
 • Bu sözleşmedeki herhangi bir hükmün ihlal edilmesi veya ihmal edilmesinin ihtimal dahilinde olması durumunda Kiralamaca A.Ş. tüm yasal yollara başvurma ve dava açma hakkına sahiptir.
 • Kiralamaca A.Ş. yazılımın veya Lukapu.com sayfasının kullanımından doğrudan veya dolaylı olarak doğan ve/veya doğabilecek herhangi bir zarardan ve/veya kazanç kaybından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Kullanıcının yazılımı bilgisayara yüklemeden önce, yazılım lisans sözleşmesi detayları için yazılım paketi içinde yer alan Yazılım Lisans Sözleşmesine bakması gerekir.

3.Sipariş Emrinin Verilmesi

 • Kullanıcının, Kiralamaca A.Ş. tarafından sunulan ürün tasarım hizmetini kullanabilmesi, öncelikle yazılımı kendi bilgisayarına indirmesine bağlıdır.
 • Kullanıcı programı kendi bilgisayarlarına indirdikten sonra şahsına ait fotoğraf ve yazıları kullanarak istediği kitabı, takvim veya kartı tasarlayabilir. Kullanıcı programı her açışında güncelleme yapmak zorundadır. Güncelleme en güncel ürün ve fiyat listesine ulaşımı sağlar.
 • Kullanıcı kitap tasarımını müteakiben, program içinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir.
 • Kullanıcı tarafından sisteme girilen sipariş ve ödeme bilgileri kitapta kullanılacak resimlerle beraber dosyalanıp Lukapu.com sitesine iletilir. Bu süre kullanıcının internet bağlantı hızına bağlı olarak siparişin alınmasından sonra 15-20 dakika sürebilir.
 • Sipariş bilgilerinin ve üründe kullanılacak verilerin tamamının kullanıcı tarafından Lukapu.com sitesine iletilmesinden sonra, Lukapu.com sitesi ulaştırılan dosyanın sorunsuz ulaştığını kontrol eder. Kontrolden sonra kullanıcıdan kredi kartıyla bedel tahsilatı gerçekleştirilir.
 • Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra Kiralamaca A.Ş. tarafından “Siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir” şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir.
 • E-mailin iletilmesinden sonra sipariş üretim aşamasına geçer. Kiralamaca A.Ş tarafından “siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir.” şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz.
 • Tamamlanan siparişe ilişkin tüm bilgiler 90 gün süre ile Kiralamaca A.Ş. tarafından arşivlenir ve süre sonunda silinir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

4.Teslim

 • Sipariş edilen ürünlerin 7-10 iş günü içinde kullanıcıya ulaştırılması amaçlanmaktadır. Teslimatta herhangi bir gecikme kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez.
 • Sipariş edilen ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan Kiralamaca A.Ş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Sipariş edilen ürünler anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile kullanıcıya ulaştırılır. Kargo ücreti kullanıcıya aittir. Kargo ücreti sipariş sırasında kullanıcıdan tahsil edilir.

5.Sorumluluk

 • Kiralamaca A.Ş sipariş girilen verilerde oluşabilecek kayıplar ve/veya hasarlar nedeni ile herhangi bir sorumluluk altına girmez.
 • Sipariş edilen ürünün baskı kalitesi tamamen kullanıcı tarafından sisteme girilen görüntülerin çözünürlüğü ile ilgilidir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen görüntülerin çözünürlüğünün düşük olması durumunda sistem kullanıcıyı uyarır.
 • Kullanıcı, metin görüntüleri ve düzenleme de dahil olmak üzere ürün içeriğinin doğruluğunun kanıtlanmasından tek başına sorumludur. Kullanıcı ürün siparişi verdiği anda sipariş içeriğini onayladığını, siparişin verildiği şekilde basıma hazır olduğunu kabul eder.

6.Telif Hakkı

 • Kiralamaca A.Ş, sipariş edilen ürünler ile ilgili fikri hak ihlallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, yazılımın kullanımı ve/veya hizmetten yararlanma sırasında fikri haklara ilişkin yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.
  Kullanıcı sipariş vermiş olduğu ürün üzerinde telif hakkı sahibi olduğunu ve/veya telif hakkı sahibinin açık yazılı onayını aldığını ve/veya bu ürün sebebiyle bir fikri hak ihlali gerçekleşmeyeceğini kabul ve garanti eder.
 • Kiralamaca A.Ş kullanıcı tarafından sipariş edilen dosyaların içeriğine ve/veya doğruluğuna ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Kullanıcı, ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

7.Garanti

 • Kullanıcı ürüne ilişkin tüm şikayetlerini, ürünün kendisine tesliminden itibaren 14 gün içinde Kiralamaca A.Ş’nin internet sitesinde bildirilen telefon numarasına iletir.
 • Yapılan bildirim üzerine yapılan değerlendirmede kullanıcı şikayeti haklı görülürse, Kiralamaca A.Ş. kullanıcıya, verilen siparişin tekrar basımından ibaret olan yeni bir ürün sunar veya ürün basımı için yapılmış tüm maliyeti keserek bedel iade eder. Seçim hakkı Kiralamaca A.Ş.’ye aittir. Basım hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şatlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan Kiralamaca A.Ş sorumlu değildir.

8.Genel

 • Lukapu.com sitesi ve yazılım yasak içerik içerebilecek şekilde kullanılamaz. Aşağıda belirtilen özelliklere sahip içerik yasak içerik olarak değerlendirilir.
  • Yanıltıcı, pornografik, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, küfür vb. kapsayan içerik
  • Telif haklarına aykırı ve/veya hak sahibinin yazılı izni ve bilgisi olmadan kullanılan içerik
  • Şahsiyet haklarına tecavüz teşkil eden içerik
  • Virüs, bozuk dosya vb. zararlı kod içeren ve/veya hizmetin kullanımını güçleştirmeye veya engellemeye yönelik içerik ve bilgisayar kodları
  • Yasadışı faaliyet özelliği taşıyan veya yasa dışı faaliyetleri teşvik edici nitelikteki içerik
 • Kiralamaca A.Ş. yazılımın ve/veya ürünün kullanıcı veya üçüncü kişiler tarafından yasadışı kullanımından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı sipariş ettiği ürüne ilişkin tüm telif haklarından tek başına sorumludur.
 • Lukapu.com sitesi veya yazılım, sadece üyeliğe ilişkin tüm detayları ve doğru e-mail adresini belirten kişilerin kullanımına açıktır. Kullanıcının hizmetten yararlanması, istenen tüm bilgileri Lukapu.com sitesine doğru eksiksiz ve güncel şekilde bildirmesine bağlıdır.
 • Reşit olmayan kişiler yazılımı ve Lukapu.com sitesini sadece kredi kartı sahibi olan kullanıcı bir erginin izni ile kullanabilirler.
 • Kiralamaca A.Ş. işbu sözleşmenin şartlarına aykırı davranma girişiminde bulunan veya bulunabilecek kişilerin Lukapu.com sitesine ve yazılıma erişimini engelleme hakkını saklı tutar.
 • Kiralamaca A.Ş., Lukapu.com sitesinde bulunan veya herhangi bir amaç için bu siteye sunulan materyallerin doğruluğu, güncelliği, performansı, bütünlüğü veya uygunluğu için bir teminat veya garanti sağlamaz. Bu tür bilgi ve materyallerin belirsizlik ve hatalar içerebileceğini kullanıcı kabul eder. Bu belirsizlikler ve yanlışlıklar Kiralamaca A.Ş.’nin sorumluluğu dışındadır. Kiralamaca A.Ş. yazılımın ve/veya hizmetin kullanımından ya da kullanılamamasından ve kullanıcı hesabının başkaları tarafından kullanılmasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.
 • Lukapu.com sitesinin, ürünlerinin ve servislerinin içinde yer alan bilgi veya materyalin kullanımına ilişkin tüm risk kullanıcıya aittir. Kiralamaca A.Ş. bu konuda sorumluluk kabul etmez ve yükümlülük altına girmez.
 • Kiralamaca A.Ş. kullanıcıya sunulan, tasarım, düzen, fontlar(yazı biçimleri) görünüm ve grafikleri de içerir şekilde, fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm hizmetler ve materyaller üzerinde hak sahibidir. Bu hizmetlerin ve materyallerin işbu sözleşmede yer alan telif haklarına ilişkin kurallara aykırı şekilde kullanımı ve/veya kopyalanması yasaktır. Kullanıcı bu yazılımları kullandığında kendisine ayrıca bildirilmesine gerek olmaksızın yazılımın hak sahibinin kullanım şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.
 • Yazılımın ve/veya hizmetlerin izinsiz ve kapsam dışı kullanımı hukuki ve cezai sorumluluk doğurur.

9.Anlaşmazlıkların Çözümü

Yazılımın ve/veya hizmetlerin kullanımından doğan her türlü uyuşmazlıkta İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

10. Gizlilik Politikası

Kiralamaca A.Ş. kullanıcıya ait bilgilerin gizliliğine önem verir. ‘Gizlilik Politikası’ Kiralamaca A.Ş.’nin kullanıcılardan aldığı bilgileri ne şekilde kullanabileceğini ortaya koyar. Aşağıda belirtilen gizlilik politikası kurallarının dikkatlice okunması kullanıcının kişisel bilgilerinin güvenliği ve hizmetten daha iyi yararlanması bakımından önemlidir.

 

 • Gizlilik Politikası ve Bilgi Güvenliği
  • Kiralamaca A.Ş. elde ettiği bilgiyi iyi niyet çerçevesinde ve kanunlara uygun şekilde kullanır.
  • Kiralamaca A.Ş. bilgiyi sadece bu sözleşmede belirtilen amaçlar için toplar ve kullanır.
  • Kiralamaca A.Ş. sadece hizmet amacına ve kapsamına uygun bilgileri toplar.
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcı bilgilerinin doğru ve güncel tutulması için gerekli tüm tedbirleri alabilir.
  • Kiralamaca A.Ş. veri sahiplerinin kayıtlara erişimi, kayıtları güncellemesi veya verilere ulaşımının engellenmesi için gerekli tüm önlemleri alabilir.
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcının özel tercihlerine ilişkin bilgileri kullanıcıya sunulan hizmetlerle ilgili olmak kaydıyla ve bu hizmetlerle ilgili olduğu ölçüde ve sürede elinde tutacaktır.
  • Kiralamaca A.Ş. sadece aşağıda belirtilen şartlar dahilinde kullanıcılara ait bilgileri işleme tabi tutma hakkına sahiptir.
   • Kullanıcıları bilgilendirmek kaydıyla ve kullanıcıların açıkça onay verdiği durumlarda,
   • Kullanıcı taleplerini gerçekleştirebilmek için, verilen bilgilerin işlenmesinin gerektiği durumlarda
   • İşlemin yasal bir zorunluluk olduğu durumlarda
   • Kamu yararının gerektirdiği hallerde veya işlemin resmi makamlar tarafından istenmesi durumunda,
   • Veriyi işlemeye Kiralamaca A.Ş.’nin kanunen yetkili olduğu durumlarda
 • Hassas Bilgiler
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcıların ırklarına ve etnik kökenine, politik fikirlerine, dini ve felsefi inançlarına, sağlıklarına ve cinsel tercihlerine ilişkin bilgileri hiçbir şekilde kayıtlarında bulundurmaz ve işleme tabi tutmaz.
  • Yukarıda belirtilen içerikteki bilgilerin Kiralamaca A.Ş.’nin bilgisi dışında sisteme yüklenmesi durumunda, söz konusu içerikle ilgili tüm sorumluluk hesap sahibine aittir. Kiralamaca A.Ş., kullanıcıların bu gibi eylemlerinin tespiti halinde ilgili bilgileri silme ve/veya kullanıcı hesaplarını kapatarak hizmetten faydalanılmasını engellemeye yönelik tedbirler alma hakkına sahiptir.
 • Çerezlerin Kullanımı

  Kiralamaca A.Ş. kullanıcıların bilgisayarlarına belirli durumlarda çerez (cookie) yerleştirebilir. Çerezler Lukapu.com sitesinden kullanıcı bilgisayarlarına gönderilen ve kullanıcılara özel bir tanımlayıcı içeren bilgisayar dosyalarıdır. Kiralamaca A.Ş. aşağıda belirtilen durumlarda kullanım kolaylığı ve ek güvenlik amacıyla çerezleri kullanım hakkını saklı tutar. Kiralamaca A.Ş. çerezleri kullanıcılara ait kişisel bilgileri ortaya çıkarmak için kullanmaz. Çerez kullanımını engellemek isteyen kullanıcı web tarayıcısının ayarlar bölümünden bu engellemeyi gerçekleştirebilir.

  • Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapması gereken bölümlere kolay ve hızlı erişimini sağlanması amacı ile,
  • Hizmete ilişkin kullanıcı tercihlerinin kayıtlı tutularak kullanıcıların gelecekte yapacakları işlemlerde kendilerine kolaylık sağlamak amacı ile,
  • Çevrimiçi ve özelleştirilmiş içerikli bölümlerde özel bilgilerin nasıl görüntüleneceğinin belirlenmesi amacı ile,
  • Lukapu.com sitesi ziyaretçileri ile ilgili istatistiki bilgilerin oluşturulabilmesi amacı ile,
  • Çevirimiçi güvenlik önlemleri amacı ile
 • Bilgi Güvenliği

  Kiralamaca A.Ş. kullanıcı tarafından sisteme girilen bilgilerin güvenliğine önem verir ve bu amaçla aşağıdaki tedbirleri alır.

  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcı tarafından Lukapu.com sitesine girilen bilgilerin güvenliği için gerekli her türlü fiziksel, elektronik ve yasal önlemleri alır.
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcı tarafından sisteme girilen (kredi kartı bilgileri vb) önemli bilgileri Güvenlik Soket Katmanı teknolojisi (SSL) ile şifrelenmiş web sayfaları aracılığı ile toplar. Bu şekilde sisteme girilen bilgilerin internet üzerinden kötü niyetli kişilerce kullanılma ihtimali en düşük seviyeye indirgenmiş olur.
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcılara ait kredi kartı bilgilerini, kredi kartı ile bedel tahsilatı gerçekleştirildikten sonra siler. İşlemler esnasında kredi kartı numarası, bankanın POS sistemine gönderilerek bedel tahsilâtı için kullanılır.
  • Kiralamaca A.Ş. kullanıcıdan aldığı bilgilere, sadece hizmet amacına yönelik olarak ve ilgili personel tarafından erişilebilmesini sağlar.

11.Profesyonel Kullanım

 • Lukapu profesyonel kullanıcılara Lukapu Logosu olmayan kitap basma hizmeti sunmaktadır.
 • Profesyonel kullanıcı olmak isteyenler destek@lukapu.com e-posta adresinden lukapu ile temasa geçip bu isteklerini belirtmelidirler.
 • Profesyonel kullanıcı statüsüne geçen kullanıcılar Lukapu Designer programı üzerinden siparişlerini verdikten sonra gelecek olan ödeme e-postası ile gidecekleri ödeme sayfasında siparişlerinin %15’i bedeli kadar logo çıkarma bedeli ödeyeceklerdir.
 • Profesyonel kullanıcılar siparişlerini verirken her seferinde kendilerince belirlenerek Lukapu’ya bildirmiş oldukarı e-posta adresini kullanmalıdırlar.

LUKAPU PAYLAŞIM SERVİSİ KULLANIM KOŞULLARI

LUKAPU PAYLAŞIM SERVİSİNİN TANIMI

Lukapu Paylaşım Servisi, Kullanıcının Lukapu Servislerini kullanarak oluşturduğu albüm, katalog, broşür ve benzeri kitap görselinin istenen sayı ve ebatta nüshasının hazırlanarak Kullanıcının belirlediği üçüncü kişi alıcıya gönderilmesi hizmetidir.

 

BASKI EBADI ve NİTELİĞİNİN BELİRLENMESİ

 

Gönderilecek nüsha veya nüshaların ebat ve niteliği Kullanıcının seçimine göre belirlenir.

 

ALICININ BELİRLENMESİ

 

Gönderilecek nüsha veya nüshaların alıcısı Kullanıcı tarafından belirlenir. Kullanıcı belirlemeyi alıcının e-posta adresine göre gerçekleştirir ve Kullanıcının Lukapu Sistemini kullanarak e-posta yoluyla onay gönderdiği e-posta adresi alıcının e-posta adresi olarak işlem görür. Onaylanan e-posta adresiyle Lukapu Servislerine kayıtlı olan veya onaydan sonra bu e-posta adresini kullanarak kayıt yaptıran kişi Kullanıcının belirlediği alıcı olarak gönderi talep etmeye yetkili kabul edilir. Lukapu Servislerine kayıtlı bulunan veya sonradan kaydedilen bu e-posta adresi için verilmiş kimlik bilgilerinin yanlışlığından veya kullanıcının belirlediği alıcının kimlik bilgilerinden farklı olmasından Kiralamaca sorumlu değildir. Alıcının e-posta adresine e-posta göndererek onay veren Kullanıcı, onayladığı e-posta adresinin gönderi talebine yetkili alıcıya ait olduğunu da teyit etmiş sayılır.

 

GÖNDERİLECEK NÜSHA SAYISININ BELİRLENMESİ

 

Gönderilecek nüsha sayısı Kullanıcı tarafından onay e-postasıyla yetkilendirilen alıcının isteğine göre belirlenir.

 

SERVİS BEDELİNİN BELİRLENMESİ

 

Servis bedeli baskı ve gönderi hizmetinin karşılığı olup, gönderiye konu olacak nüsha sayısına, ebadına ve niteliğine göre Kiralamaca tarafından belirlenir ve ilgili internet sayfasında gösterilir.

 

NÜSHA veya NÜSHALARIN HAZIRLANMASI ve ALICIYA GÖNDERİLMESİ

 

Gönderi konusu olacak nüsha veya nüshalar, Kullanıcı tarafından onay e-postasıyla yetkilendirilen alıcının gönderi isteği üzerine Kiralamaca tarafından, Kullanıcının belirlediği sayı, ebat ve nitelikte hazırlanarak alıcıya gönderilir. Teslim koşulları Kiralamaca tarafından belirlenen teslim şekilleri arasından yapılacak tercihe göre saptanır ve teslim masrafları servis bedeline eklenir.

 

SERVİS BEDELİNİN TAHSİLİ

 

Kiralamaca servis bedelini site üzerinde aktif tahsilat kanlları yoluyla tahsil eder. Servis bedelinin Kullanıcı tarafından ödenmemiş olması halinde, gönderi üçüncü kişi alıcının bu bedeli ödemesi şartıyla gerçekleştirilir. Bu durumda, Kullanıcı tarafından alıcının e-posta adresine gönderilmiş onay e-postası ödemeye yetkilendirme olarak da değerlendirilir ve üçüncü kişi alıcının servis bedelini Kullanıcı hesabına ödediği kabul edilir.

 

KULLANICIYA AİT TELİF HAKKI

 

LUKAPU Paylaşım Servisi kapsamında gerçekleştirilen tüm iş ve işlemler Kullanıcının talimatıyla gerçekleştirilmekte olup; Kullanıcıya ait herhangi bir telif hakkının alıcı ve/veya üçüncü kişilerce ihlalinden Kiralamaca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

SERVİSİN DEVAMI ve SERVİS ŞARTLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI

 

Kiralamaca kullanıcıya önceden haber vermeksizin servisi durdurma, sona erdirme, servis içeriğini değiştirme ve/veya yenileme hakkını saklı tutar. Servis içeriğinin veya kullanım koşullarının Kiralamaca tarafından değiştirilmesi halinde servisi kullanmaya devam eden kullanıcı kullanım koşullarındaki değişikliği ve/veya yeni servis içeriğini kabul etmiş sayılır. Değişikliği kabul etmek istemeyen kullanıcı servis kullanımına son vermek zorundadır.

 

KULLANICI HESAPLARI

 

Kullanıcı hesabı şifrelerinin gizliliğinin korunması Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı hesabıyla gerçekleştirilen tüm faaliyetlerden Kullanıcı sorumlu olup, kendisine ait hesaptaki tüm aktivitelerden Kullanıcının bilgi sahibi olduğu kabul edilir. Kiralamaca gerekli gördüğü her durumda kullanıcı hesaplarını askıya alma veya sonlandırma yetkisine sahiptir ve bu yetkiyi kullanmasından doğacak sonuçlardan sorumlu tutulamaz.

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

 

Servis unsurları ve içeriği üzerindeki tüm fikri ve sınai haklar Kiralamaca’ya ait ve/veya lisanslı olup, servise ilişkin hiçbir tescilli veya tescilsiz marka, logo, unvan, tasarım veya fikir ve sanat eseri Kiralamaca’nın yazılı izni olmaksızın kullanılamaz.

Servisin sunulması ve/veya sürdürülmesi amacıyla kullanılan herhangin bir yazılımın tersine mühendislikle çözülmesi, deşifre edilmesi, bağımsız bir bilgisayar programının araişlerliğini sağlama amacı dışında herhangi bir amaçla kaynak kodlarının çoğaltılması ve/veya kod formlarının çevrilmesi yasaktır.

 

SERVİS KULLANIMIYLA İLGİLİ KISITLAMALAR

 

Servis yürürlükteki hukuk kurallarının ihlaline yol açabilecek ve hukuki ya da cezai sorumluluk doğurabilecek şekilde kullanılamaz. Servisin suç teşkil eden, müstehcen veya şiddete özendirici, ırkçılığı veya ayrımcılığı ya da yasadışı faaliyetleri teşvik edici veya özendirici yahut övücü, hakaret veya tehdit oluşturan ya da şahsiyet veya fikri mülkiyet haklarını ihlal eden niteliklere sahip kitap görselleri için kullanılması yasaktır.

Gönderi konusu nüshaların hazırlanması ve/veya gönderilmesi sebebiyle oluşabilecek fikri-sınaî hak veya diğer herhangi bir yasal düzenleme ihlalinin sonuçlarından sadece ve tamamen Kullanıcı sorumlu olur. Kiralamaca herhangi bir hak talebine muhatap olması durumunda Kullanıcıya rücu etme hakkına sahiptir.

LUKAPU Paylaşım Servisi hiçbir şekilde süreli veya süresiz yayın satışı amacıyla kullanılamaz. Kullanıcının veya herhangi bir temsilcisinin üçüncü kişi alıcılardan herhangi bir isim altında bedel talebinde bulunması yasaktır. Böyle bir talepte bulunulduğunun tespiti halinde Kiralamaca Servis kapsamında verilen hizmeti durdurma hakkına sahiptir.

Kullanıcının Servisi reklam yapma, promosyon malzemeleri dağıtma, herhangi bir logoyu, URL’yi ya da bir metanın etiketini veya ürün ismini ya da markasını tanıtma veya gizli reklam yapma; kendi menfaati veya üçüncü kişi çıkarı için ticari yarar elde etme, kayıtlı e-posta ya da haber grubu bilgilerini reklam maksadıyla kullanılmak üzere veya buna yol açabilecek şekilde başkalarına toplu olarak iletme, herhangi bir şekilde değiştirilmiş, aldatıcı veya yanlış kaynak tanımlayıcı bilgi gönderme amacıyla kullanması yasaktır.

Kiralamaca kullanıcı hesabı altında yapılan tüm aktiviteleri izlemeye yetkilidir ve kullanım koşullarına uymayan Servis kullanımını önceden haber veya bilgi vermeksizin durdurabilir. Kiralamaca kullanımla ilgili kısıtlamalara aykırı bir davranışın veya aykırı davranış ihtimalinin tespiti durumunda Servisi bütünüyle durdurma, askıya alma veya iptal etme hakkına da sahip olup, bu yetkinin kullanılmasından doğacak hiçbir zarardan, kısıtlamalara aykırı kullanımı olmayanlar da dâhil olmak üzere hiçbir Kullanıcıya karşı sorumlu tutulamaz.

 

YETKİLİ MAHKEME ve UYGULANACAK HUKUK

 

Servisten, kullanım koşullarından ve/veya Servis kullanımından doğabilecek tüm ihtilaflar Türk Maddi Hukuku kurallarına göre çözümlenir. Her tür uyuşmazlıkta İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

 

GİZLİLİK POLİTİKASI ve BİLGİLERİN KULLANILMASI

 

Kullanıcı Kiralamaca’ya ad ve soyadı ile e-posta adresini ve Servisten yararlanmak için Kiralamaca tarafından gerekli görülen diğer bilgileri tam ve doğru şekilde sağlamak zorundadır. Kiralamaca Servis kullanımının başlangıcında veya devamında bu bilgileri talep etmeye, toplamaya, kayıt altına almaya ve saklamaya yetkilidir. Kullanıcı bilgilerinin toplanması, saklanması ve kullanılması aşağıdaki şartlara uygun olarak gerçekleştirilir:

Kiralamaca sadece sunduğu Servisin amaç ve kapsamına uygun bilgileri toplar.

Kiralamaca topladığı, kayıt altına aldığı ve sakladığı Kullanıcı bilgilerini gerekli görülen hallerde Kullanıcı ile iletişime geçilmesi, Servislerin tanıtılması, sunulması, geliştirilmesi, işletilmesi, reklam ve promosyonlarının sağlanması, Servislerin ve Servis reklamlarının kişiye özelleştirilmesi, Servis kullanımlarının analizi, teknik problemlerin teşhisi ve giderilmesi, Servis sunum ve kullanımlarında güvenliğin sağlanması amacıyla yasal düzenlemelere uygun şekilde kullanabilir.

Kiralamaca sadece yukarıda sayılan amaçlar için ve bu amaçlarla sınırlı olmak kaydıyla Kullanıcı bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşabilir. Kullanıcı bilgileri, talep edilmesi halinde, resmi mercilerle de paylaşılır.

Kişisel Kullanıcı bilgilerine Servis reklamlarının içeriğinde (ilgili kişiye özelleştirilmiş reklam ve promosyonlar hariç) hiçbir şekilde yer verilmez. Kullanıcı bilgileri üçüncü kişilerle yukarıdaki paragrafta açıklanan amaçlar haricindeki hiçbir amaçla paylaşılmaz.

Kullanıcı Servisi kullanmakla kişisel bilgilerinin yukarıda açıklanan şartlara göre toplanmasını, kayıt altına alınmasını, saklanmasını, üçüncü kişilerle paylaşılmasını ve kullanılmasını kabul etmiş sayılır. Kiralamaca Kullanıcı bilgilerini yukarıda açıklanan şartlara uygun olmayan şekillerde kullanmamayı taahhüt eder.